Αναμενόμενο το αποτέλεσμα και η νίκη  από τον πρωτοπόρο ΑΟΝΑ απέναντι στην Ευρυάλη για το πρωτάθλημα Β’ Εφηβικού της ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα της Ευρυάλης παρουσιάσθηκε βελτιωμένη αλλά η ομάδα του ΑΟΝΑ ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια την νίκη.

Κορυφαίοι για την ομάδα των γηπεδούχων ήταν οι Γκλαβάς με 12 π (1) και Καρπουζάς με 10π. Απο τον ΑΟΝΑ ξεχώρισαν οι Λουζιώτης με 12π(3)  και ο Αρνοκούρος με 15π.(1).

ΕΥΡΥΑΛΗ-ΑΟΝΑ 51-70

ΕΥΡΥΑΛΗ (ΚΟΥΡΗΣ): Σπανός, Παλιούρας Θ. 1, Τουρανάκος 8(1), Καλανδράνης 2, Γκλάβας 12(1), Μάρκου 6, Παπαδόπουλος 8, Γουναρίδης 4, Κολίλας, Τσιρόπουλος, Καρπουζάς 10, Μπίκας.

 ΑΟΝΑ: Αρμενιάκος, Κοντολόζος, Παπασωτηρίου 5(1), Ζαντιώτης 7(1), Πηλιούνης 9, Βαρθάλης, Λουζιώτης 12(3), Αρνοκούρος 15(1), Φιάμπολης 7(1), Ψάλτου 4, Ρετσίνας 9(1), Παπαθεοδώρου 2.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής

01/11/16 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 82 54 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ

01/11/16 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 68 71 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ

29/10/16 19.00 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 51 70 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

30/10/16 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 55 56 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ

30/10/16 21.30 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ»
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 57 50 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ

30/10/16 21.30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓ/ΛΗΣ
ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 56 66 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ

Η βαθμολογία της αγωνιστικής

Pos Team Pts PG W L Z PF : PA +/- P2 D2 D3
1 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 14 7 7 0 479 : 316 163 1,5158
2 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 13 7 6 1 459 : 354 105 2 1,1785 1,2966
3 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 13 7 6 1 421 : 346 75 1 0,8484 1,2167
4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 11 7 4 3 386 : 400 -14 2 1,0158 0,965
5 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 11 7 4 3 396 : 359 37 1 0,9843 1,1030
6 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 10 7 3 4 426 : 411 15 4 1,0263 1,0364
7 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 10 7 3 4 410 : 408 2 1 0,9814 1,0049
8 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 10 7 3 4 383 : 374 9 1 0,9682 1,0240
9 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 9 7 2 5 365 : 484 -119 2 1,1525 0,7541
10 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ 9 7 2 5 326 : 446 -120 1 0,8676 0,7309
11 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 8 7 1 6 347 : 411 -64 0,8442
12 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 8 7 1 6 317 : 406 -89 0,7807

Η επόμενη αγωνιστική

08/11/16 21.30 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY

08/11/16 21.30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

05/11/16 19.00 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

06/11/16 22.00 ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

08/11/16 22.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ

28/11/16 21.45 ΚΛ Ν ΣΜΥΡΝΗΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ