Β'ΑΝΔΡΩΝ

Συνεχίζει αήττητο το Πέραμα-Ευκολα ΕΑΝ και ΑΟΝΑ

Το Πέραμα νίκησε και τον μαχητικό Πήγασο Κορυδαλλού εντός έδρας με σκορ 68-61 και παραμένει οδηγός και αήττητος στην κούρσα που οδηγεί στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και στην άνοδο στην Α’κατηγορία.

Εύκολη νίκη για την ομάδα της Νίκαιας η οποία δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Φιλία Περάματος την οποία και νίκησε με 71-57.

Στην 4η περίοδο ο ΑΟΝΑ καθάρισε το παιχνίδι που διεκδίκησε με αξιώσεις η ομάδα των Ταταυλα. Τελικό σκορ 61-50

Ένα πραγματικό ντέρμπι έλαβε μέρος στο Μοσχάτο όπου ο γηπεδούχος Λέων τελικά δεν μπόρεσε να κάμψει τον μαχητικό Ερμή Αργυρούπολης ο οποίος και έφυγε με το διπλο. Τελικο σκορ 52-62

Στο 1ο ημίχρονο η Ελευθερία Μοσχάτου είχε τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι.Η επανάληψη όμως ήταν διαφορετική και ειδικά στην 4η περίοδο η ομάδα του Αστέρα Αγ. Δημητρίου παίζοντας καλύτερα κατάφερε να πάρει την νίκη με σκορ 63-53.

Για ένα ημίχρονο η Καλλιθέα ήταν μπροστά στο σκορ και έδειχνε ότι μπορούσε να κάνει την ανατροπή και να φύγει με το διπλό από το Ελληνικό. Αυτό όμως δεν έγινε αφού το Ελληνικό ήταν καλύτερο και ήθελε την νίκη περισσότερο. Τελικό σκορ 75-65