Α'ΑΝΔΡΩΝ

Συνεχίζουν αήττητοι οι πρωτοπόροι ΝΕΜ και Ευρυάλη-Σαρωτικός στο 2ο ημίχρονο ο Μίλωνας

Η Ευρυαλη έκανε το διπλό στον Πειραιά απέναντι στον Πορφύρα με 57-61 και συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις που την διατηρούν στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Η ΝΕΜ πήρε την νίκη με αντίπαλο τον Πειραϊκό εντός έδρας με σκορ 75-63.

Ο Μίλωνας βρήκε αντίσταση μόνο στο 1ο ημίχρονο από την Δραπετσώνα. Στο 2ο ημίχρονο όμως πήρε κεφάλι στο σκορ με την διαφορά να ανεβαίνει διαρκώς και με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

Εύκολο βράδυ και για τον Ικαρο Καλλιθέας ο οποίος επιβλήθηκε με 80-66 της Δάφνης Αγ. Δημητρίου.

Η Γλυφάδα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με αντίπαλο τον Αλιμο τον οποίο νίκησε με σκορ 65-85.

Το Πέρα πήρε την νικη με αντίπαλο τους Τράχωνες στο Βυζαντινό με σκορ 85-70 και παραμένει στο κυνήγι για την 1η θέση της βαθμολογίας