Α'ΕΦΗΒΩΝ

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός-Αποτελέσματα Α ΕΦΗΒΩΝ- ΒΙΝΤΕΟ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Η εφηβική ομάδα του ολυμπιακού ήταν χάρμα οφθαλμών στο παιχνίδι με το Ελληνικό το οποίο και νίκησε με το απίστευτο 109-31.

Παρά τα προβλήματα απουσιών και τραυματισμών που αντιμετώπιζε η ομάδα του Χρυσανθόπουλου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, καθώς από τη πρώτη περίοδο ξέφυγε με 19-8,

ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους 20-2, έκλεισε το ημίχρονο στο +34 (48-14).

Στην επανάληψη, η παράσταση για ένα ρόλο συνεχίστηκε, καθώς οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν χαλάρωσαν δευτερόλεπτο,στέλνοντας τη διαφορά στα επίπεδα των 50 πόντων (σκορ περιόδου 76-19).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο θα έλεγε κανείς ότι οι Πειραιώτες κατέβασαν τους τόνους και έπαιξαν πιο παθητικά. Κάτι τέτοιο βέβαια δεν συνέβη ποτέ.  Το τελικό +74 φανερώνει τη χαοτική διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων, όπως και τους στόχους τους στο πρωτάθλημα.