Γ'ΑΝΔΡΩΝ

Πήρε το ντερμπι η Προοδευτικη-Λύγισε και την Τερψιθέα η Ηλεκτρούπολη-Εντός έδρα νίκες για Αετό και Νέα Πέραμο

Σε μια καuτn έδρα,η Προοδευτική ήταν καλύτερη και πήρε την νίκη με 77-72 και έκανε το 1-1 στα μεταξύ τους παιχνίδια με αντίπαλο τον Φοίνικα Αγ.Σοφίας, χωρίς όμως να «σώσει» και την διαφορά.

Ένα δεκάλεπτο άντεξε η γηπεδούχος Τερψιθεα στο ντέρμπι με την Ηλεκτρούπολη.Η ομάδα της Αργυρούπολης που διανύει μεγάλη φόρμα την τελευταία περίοδο πήρε εύκολα το παιχνίδι και ειδικά στο 3ο δεκάλεπτο όπου πήρε μια διαφορά 14 πόντων ..

Με την νίκη αυτή η Ηλεκτρουπολη εδραιώνεται ψηλά στην πεντάδα και έκανε το 2-0 στα παιχνίδια αντίπαλο την Τερψιθέα που δίνει και αυτή  την δική της μάχη για να μείνει στην πεντάδα των play off. Τελικό σκορ 52-64

Ο Αετός Καλλιθέας πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στον Παννεαπολικό εντός έδρας με σκορ 68-47. Νίκη και για την Ένωση Νέας Περάμου η οποία κέρδισε τους Κυρίαρχους εντός έδρας ε σκορ 67-56.

Μεγάλη νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε ο Ατρόμητος ο οποιος υπέταξε εντός έδρας την Ενωση Αρμενίων με 48-45. Το 1-1 στα μεταξύ τους παιχνίδια  έκανε το Ρέντη μετά και την εντός έδρας νίκης επι του Τελαμώνα με σκορ 57-54.

Η ανεβασμένη Βάρη δεν συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και ηττήθηκε απο την Ένωση Αμφιάλης με 66-62 εκτός έδρας.