Basketika

Η ΕΣΚΑΝΑ αποφάσισε αναβολές των αγώνων για το 3ημερο που έρχεται για τις ομάδες των πληγέντων περιοχών

Μετά και τα τελευταία γεγονότα, με τις τεράστιες καταστροφές στην Νέα Πέραμο στην Μάνδρα και φυσικά σε όλες τις γύρω περιοχές ήταν αναμενόμενο κάποια στιγμή να βγάλει ανακοίνωση και η ΕΣΚΑΝΑ για αναβολή των αγώνων των ομάδων που βρίσκονται σε αυτές τις περιοχές.

H ανακοίνωση της ΕΝΩΣΗΣ

Η τραγική κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στο υπόλοιπο Δυτικής Αττικής και το τριήμερο Εθνικό πένθος για τους αδικοχαμένους συμπολίτες μας στην πληγείσα περιοχή ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ την ΕΣΚΑΝΑ και το ΔΣ σε έκτακτη συνεδρίασή του να πάρει τις ακόλουθες αποφάσεις
Α) να εκφράσει την βαθιά του οδύνη για την πολύνεκρη τραγωδία στις πληγείσες περιοχές και να συμπαρασταθεί με κάθε τρόπο στα σωματεία της περιοχής στους αθλητές αλλά και στις οικογένειες που έχασαν δικούς τους ανθρώπους
Β) να αναβάλλει όλους τους αγώνες με συλλόγους Μεγάρων , Μάνδρας , Ν. Περάμου , Ασπροπύργου και Ελευσίνας ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17.11.17 ΣΑΒΒΑΤΟ  18.11.17 ΚΥΡΙΑΚΗ 19.11.17 .  Η αναβολή δεν αφορά μόνο αγώνες στις έδρες των ομάδων αλλά και στις μετακινήσεις των συλλόγων αυτών σε γήπεδα του υπόλοιπου λεκανοπεδίου που ανήκουν στην ΕΣΚΑΝΑ .
Γ) να επισκεφθεί εντός του τριημέρου αντιπροσωπεία μελών του ΔΣ τα γυμναστήρια και τις πληγείσες περιοχές για να αποφασίσει περαιτέρω μέτρα για την ανακούφιση των σωματείων της περιοχής .
Δ) να κρατηθεί ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξή τους , σε όλα τα παιχνίδια της Ένωσης από αύριο Παρασκευή έως την Δευτέρα 20 Νοεμβρίου .
Αναλυτικά τα ματς του τριημέρου που αναβάλλονται :
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17.11.17
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ

ΚΛ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ 20.30 ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΚΩΝΗΣ  ΠΕΠΠΑΣ Δ. ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΚΑΡΥΚΗΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΠΑΣΣΑΡΗ     ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 20.11.17
ΣΑΒΒΑΤΟ 18.11.17
ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ 
ΚΛ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 13.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΧΑΪΜΑΛΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Β΄ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΟΓΕΝΟΥΣ ) 09.00 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ- ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
ΚΛ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 19.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΚΟΥΤΣΟΜΗΤΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 14.30 ΘΡΙΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ ΚΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 15.15 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ ΠΛΑΧΟΥΡΑΣ   ΜΟΣΚΟΒΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ 21.00 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ Α ΝΑΚΟΣ ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΡΑΠΤΗ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚ 13.30 ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Β1 ΠΕΠΠΑΣ Γ ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΛΕΚΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ 15.30 ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ Β1 ΓΙΑΝΝΟΠΟΛΙΤΗΣ Ν ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΧΑΪΜΑΛΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ ΜΕΓΑΡΩΝ 11.00 ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ- ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. Β1 ΚΩΝΗΣ ΚΑΡΙΚΗΣ ΧΑΪΜΑΛΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

ΠΑΙΔΕΣ -ΕΦΗΒΟΙ Β

ΚΛ. ΚΑΣΙΜΑΤΕΙΟ 20.15 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ ΒΕ ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΑΣΟΥΛΗΣ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΠΑΙΔΕΣ -ΕΦΗΒΟΙ Γ

1ο ΚΛ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 17.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΓΠ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΠΑΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
1ο ΚΛ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 15.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΓΕ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΠΑΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 15.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ ΓΠ ΠΕΠΠΑΣ Γ ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΛΕΚΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 17.00 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ ΓΕ ΠΕΠΠΑΣ Γ ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΛΕΚΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

ΚΛ. ΑΛ. ΣΑΛΤΑΣ 17.00 ΜΕΓΑΡΑ ΓΣ- ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΠ ΚΩΝΗΣ ΚΑΡΙΚΗΣ ΠΑΣΣΑΡΗ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ.ΑΛ. ΣΑΛΤΑΣ 18.30 ΜΕΓΑΡΑ ΓΣ- ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΕ ΚΩΝΗΣ ΚΑΡΙΚΗΣ ΠΑΣΣΑΡΗ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ
ΚΛ. CITY ΡΕΝΤΗ 11.30 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ -ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ ΓΕ ΚΑΡΥΚΑΣ ΝΑΚΟΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19.11.17

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΚΛ.»ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ» 09.00 ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 1 ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΛΑΧΟΥΡΑΣ ΜΙΧΑΣ Γ ΠΙΤΣΑΚΗ ΦΑΣΟΥΛΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ 18.15 ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 2 ΠΕΠΠΑΣ Γ ΚΩΝΗΣ ΧΑΪΜΑΛΑΣ ΠΑΣΣΑΡΗ ΤΣΑΦΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ

Most Popular

To Top